13. 12. Chomutovský deník - Jirkov: Na parkování v centru si připravte nejméně pětikorunu

Jirkov: Na parkování v centru si připravte nejméně pětikorunu

 

Zdroj:

Chomutovský deník

Datum vydání:

13.12.2012

Název:

Jirkov: Na parkování v centru si připravte nejméně pětikorunu

Odkaz:

http://www.chomutovsky.denik.cz/

Ročník:

16

Číslo:

291

Strana:

3

Autor:

MARTINA ZYKLOVÁ

Rubrika:

Chomutovsko

Oblast:

Regionální deníky - Liberecký a Ústecký kraj

 

Kdo chce parkovat v Kostelní ulici musí si pořídit parkovací kotouče

Jirkov – Zrekonstruované centrum Jirkova nově nabízí řidičům více parkovacích míst, ale od prosince si za ně řidiči také zaplatí. Někde se jen znovu zprovoznily automaty, jinde počítejte s novinkami. Za objektem bývalého Meinla u řeky Bíliny a podél kostela sv. Jiljí v Kostelní ulici již platí podobný ceník jako v okolních městech. Řidiči, kteří zde chtějí zaparkovat, si tak nesmí zapomenout drobné vždy od pondělí do pátku od 7 do 19 hodin a v sobotu od 7 do 12 hodin. Za půlhodinové stání tu nově zaplatí pět korun, hodina je pak vyjde na deset. Pokud tu budou chtít parkovat déle, zaplatí za dvě hodiny a každou další započatou hodinu třicet korun.

Nezapomeňte na parkovací kotouče

"Zdarma, ale časově omezeno je parkování na dvanácti nových parkovacích místech v Kostelní ulici, u informačního centra a u České spořitelny," informuje místostarostka Jirkova Dana Jurštaková. Řidiči a řidičky, kteří by tu chtěli parkovat maximálně hodinu, si budou muset zakoupit parkovací kotouče s ukazatelem času. Ty jsou již nyní k dispozici v blízkém informačním centru v Kostelní ulici.

 Místo sklopek karty

Změny se také dočkali obyvatelé Alešovy ulice. Udomů s číslem popisným 39, 407 a 408 zmizely sklopné zábrany, které zde byly ještě před rekonstrukcí. Devatenáct parkovacích míst tak nově mohou využívat jen držitelé oranžových parkovacích karet. Jedna stojí tři a půl tisíce korun ročně. Vyzvednout si je mohou v kanceláři firmy ONZA, která spravuje parkovací místa, a sídlí u hřbitova.

Pozor by si měli dát také řidiči, kteří využívali bývalé parkoviště pro klienty Komerční banky na spodním rohu náměstí. Tam je nyní parkování zcela zakázáno. Lékárna a cukrárna Petra, které tam mají provozovnu, mají zásobování povoleno. Ve dvoře, kde jsou garáže městského úřadu, bude potřeba mít pro vjezd a parkování povolenku z odboru majetku města a útvaru investic městského úřadu.

 

Kontakt

608 442 033

Zeleň a čistota
777 528 485
Hřbitovy a parkování
774 586 354
Administrativní pracovnice
608 442 034

 
ONZA a.s. - onzajirkov.cz